بهاران
تحویل اکسپرس
پرداخت امن
پشتیبانی
}
با این 10 گیاه آپارتمانی زیبایی خانه را چند برابر کنید

با گسترش زندگی آپارتمان نشینی و دور شدن انسان‌ها از طبیعت به تدریج، انسان‌ها سعی می‌کنند تا نزدیکی و ارتباط بهتر و بیشتری با طبیعت به وسیله‌ی داشتن گیاهان و گل‌های آپارتمانی داشته باشند. در این مقاله ابتدا به بررسی مزایای داشتن گل‌های آپارتمانی پرداخته و سپس به معرفی 10 مورد از گل‌های آپارتمانی می‌پردازیم که بیشترین زیبابی را به محیط اطراف شما هدیه می‌کنند. با ما همراه باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که می‌توانید ادوات و تجهیزات کشاورزی و باغبانی مورد نیاز شما و موجود در فروشگاه آنلاین کشاورزی بهاران را از اینجا تهیه کنید.

 

مزایای داشتن گل‌های آپارتمانی

استفاده از انواع مختلف گل‌های آپارتمانی، مزایای بی‌شماری دارد، از جمله:

  • تاثیر مستقیم مثبت بر روح و روان: با توجه به غالب بودن رنگ سبز در بیشتر گل‌های آپارتمانی و عطری که معمولا به همراه دارند، داشتن گل‌های آپارتمانی، تاثیرات بسیار زیادی بر آرامش روحی و روانی افراد دارد که این آرامش باعث افزایش سلامت جسمانی و افزایش بازدهی و انرژی در امور روزمره می‌شود.
  • تصفیه هوا: از دیگر مزایای ارزشمندی که گل‌های آپارتمانی دارند، کمک به فرآیند تصفیه هوا است؛ چرا که با توجه به وجود آلودگی‌های مختلف شهری و خطراتی که برای سلامت جسمی انسان دارند، نیاز است تا به طور مدوام، تصفیه هوا صورت بگیرد و وجود گل‌های آپارتمانی در محیط زندگی و کار، به تصفیه هوا کمک بسیاری می‌کند. همچنین می‌توانید برای مطالعه‌ی بیشتر در این موضوع، مقاله‌‌ی "چه گیاهانی هوا را تصفیه می‌کنند؟" را از اینجا مطالعه کنید.
  • کنترل صداهای محیط: همواره وجود اصوات اضافی در محیط‌های مختلف به ویژه محیط خانگی، آزاردهنده می‌باشد. یکی دیگر از مزایایی که استفاده از گل‌های آپارتمانی دارد، کنترل صداهای اضافی محیط بوده که همین موضوع باعث افزایش آرامش در محیط می‌شود.

 

10 مورد از زیباترین گل‌های آپارتمانی

بعد از بررسی مزایای استفاده و داشتن گیاهان و گل‌های آپارتمانی در محیط زندگی، در ادامه به معرفی 10 مورد از زیباترین گل‌های آپارتمانی و بررسی شرایط نگهداری آنها می‌پردازیم.

1. بنفشه‌ی آفریقایی

گل بنفشه‌ی آفریقایی، گونه‌های مختلفی داشته و از گل‌های آپارتمانی پرطرفدار محسوب می‌شود. به این دلیل که علاوه بر زیبایی بی‌نظیری که به علت داشتن گل‌های رنگارنگ (آبی و بنفش ارغوانی، سفید و صورتی، زرشکی و قرمز و سبز) و برگ‌های مخملی جذاب، یکی از راحت‌ترین گل‌هایی است که می‌توان در محیط آپارتمانی پرورش داد. بنفشه‌ی آفریقایی با قرار گرفتن در محیطی روشن و با شرایط مناسب، می‌تواند به طور مداوم شکوفا شده و زیبایی بی‌نظیری را برای محیط فراهم کند.

بنفشه‌ی آفریقایی چندین مرتبه در سال گلدهی دارد. این گل شرایط گرم و نور غیر مستقیم آفتاب را دوست داشته و زمانی باید آبیاری شود که خاک گلدان آن خشک شده باشد. در زمان آبیاری بنفشه‌ی آفریقایی دقت داشته باشید که آب را بر روی برگ‌های این گل نریخته یا اسپری نکنید؛ چرا که اینکار باعث به وجود آمدن لکه‌های قهوه‌ای ناخوشایند بر روی برگ‌های بنفشه‌ی آفریقایی می‌شود.

Please wait while image is uploading...

2. گل افرا

یکی از زییا‌ترین نوع گل‌هایی که می‌توان در آپارتمان و محیط زندگی نگهداری کرد،درختچه‌های مینیاتوری می‌باشند. درختچه‌ی افرا، یک نمونه از درختچه‌های مینیاتوری است که با داشتن برگ‌های کاغذی مانند در رنگ‌های قرمز، صورتی، نارنجی یا زرد جلوه‌ای تکرار نشدنی به محیط می‌افزاید. این گیاه رشد نسبتا سریعی داشته و مدام در حال شکوفایی است.

گل افرا، نور دوست بوده و رشد آن وابستگی زیادی به نور دارد. در مورد آبیاری گل افرا باید گفت که افرا گیاهی است که به آبیاری نسبتا زیادی نیاز داشته و باید دقت زیادی داشته باشید تا خاک آن خشک نشود. حتی در تابستان، بسته به میزان خشکی هوا، نیاز است تا روزی یک تا دو بار آبیاری شود.

3. گل اگزالیس

گل اگزالیس، در بین گل‌های آپارتمانی کمتر شناخته شده است اما زیبایی و جلوه‌ای که دارد باعث شده تا در لیست زیباترین گل‌های آپارتمانی قرار بگیرد. گل اگزالیس، دارای برگ‌های بنفش مثلثی و شبدر مانند بوده که در شرایط کم نور و در شب جمع می‌شوند. گلبرگ‌های این گل، نمایشی از شکوفه‌های صورتی کم رنگ یا سفید را در شب به نمایش می‌گذارند.

گل اگزالیس، همانند سایر گل‌هایی که گلبرگ‌های رنگی دارند، به نور زیاد و هوای خنک احتیاج داشته تا بتواند رنگ‌های خود را حفظ کند. برای آبیاری این گل نیز باید دقت لازم را به خرج داد؛ چرا که این گل پیاز داشته و در صورت آبیاری بیش از حد، ممکن است پیاز آن بسوزد. برای آبیاری گل اگزالیس، باید خاک گلدان خشک شده و بعد آبیاری کنید.

Please wait while image is uploading...

4. گل لیلی صلح

گل لیلی صلح، از نمونه‌های دیگر گل‌های زیبا و پرطرفدار است که برای علاقه‌مندان به وسایل و گل‌های براق و درخشان، می‌تواند پیشنهاد مناسبی باشد. گل لیلی صلح، گلبرگ‌های سفید و درخشانی داشته و فصل گلدهی آن‌ها، تابستان و بهاراست. نگهداری از این گل، سختی چندانی نداشته و با نور غیر مستقیم و مرطوب نگه داشتن خاک آن، تاثیر فوق العاده‌ای برمحیط می‌گذارد.

Please wait while image is uploading...

5. گل آنتوریوم

گل آنتوریوم، به دلیل داشتن رنگ‌های متنوع (قرمز، سفید، سبز و ...) و نیز معنای عمیقی که این گل دارد، از گل‌های خوش اقبال و پر استقبال در میان گل‌های آپارتمانی شناخته می‌شود. گل آنتریوم برای داشتن رشد بهتر، به محیط پر نور اما با نور غیرمستقیم، احتیاج داشته و برای آبیاری نیز باید همیشه خاک مرطوبی داشته باشد. البته در نظر داشته باشید که نباید با آبیاری بیش از حد، باعث زرد شدن و از بین رفتن گل آنتوریوم شد.

برای تقویت و بهبود فرآیند رشد گل‌های آپارتمانی، بهتر است که با زمان بندی مناسب، به کوددهی گل‌های آپارتمانی و رسیدگی کامل آن بپردازید. البته می‌توانید برای مشاهده و تهیه انواع کودهای مناسب گیاهان آپارتمانی موجود در فروشگاه کشاورزی آنلاین بهاران، از اینجا وارد شوید.

6. گل یاس

در محیط خانگی و آپارتمان علاوه بر استفاده از گل‌هایی که زیبایی دارند، می‌توان با استفاده از گل‌های معطر، فضای محیط را دلنشین‌تر کرد. گل یاس، از جمله‌ گل‌هایی است که علاوه بر داشتن زیبایی منحصر به فرد و داشتن رنگ‌های خاص و زیبا، عطر بسیار دلنشینی داشته که در میان ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد. عطر گل یاس آنقدر پرطرفدار بوده و جذابیت دارد که از آن در تولید عطرها و اسانس‌های مختلف استفاده می‌کنند.

گل یاس را می‌توان هم در محیط خانگی و هم در باغچه‌ها و بیرون از خانه پرورش داد که این موضوع از ویژگی‌های مثبت گل یاس میباشد. گل یاس نیز به محیط پر نور و آبیاری منظم احتیاج دارد اما در زمان آبیاری برای جلوگیری از ریزش گل‌ها و سیاه شدنشان، از ریختن آب بر روی آن‌ها خودداری کنید

می‌توانید برای اطلاعات بیشتر درباه‌ی آبیاری گیاهان آپارتمانی، مقاله‌ی "آبیاری گیاهان آپارتمانی و نکات مرتبط" را از اینجا مطالعه کنید.

 

Please wait while image is uploading...

7. گل ارکیده

گل ارکیده نیز به دلیل داشتن تنوع در انواع آن ( 5 گونه‌ی مختلف دارد.) و به طبع آن تنوع در رنگ‌های این گل، از انتخاب‌های مناسب در بین گل‌های آپارتمانی می‌باشد.

گل ارکیده، به نور غیر مستقیم و محیط مرطوب برای رشد مناسب احتیاج دارد. باید دقت داشته باشید که علیرغم نیاز به رطوبت برای رشد ارکیده، در صورت آبیاری بیش از اندازه، باعث از بین رفتن این گل زیبا خواهید شد.

می‌توانید برای مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی گل ارکیده، از اینجا وارد شده و مقاله‌ی "مراقبت از ارکیده" را مطالعه کنید.

8. گل گلوکسینیا

اگر جز کسانی هستید که همیشه به دنبال مدرن‌ترین وسایل هستید، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما، گل گلوکسینا می‌باشد. گل گلوکسینا را جز گل‌های مدرن دسته بندی کرده و علاوه بر زیبایی، جلوه‌ی خاصی با ظاهرشان به محیط اضافه می‌کنند.

گل گلوکسینا، معمولا در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفا شده و شکوفه‌های آن با رنگ‌های قرمز، بنفش پر رنگ و سفید، و در بعضی از موارد لکه‌ها‌ی متضاد دارند.

دقت داشته باشید که این گل، گل حساسی بوده و مراقبت و توجه زیادی احتیاج دارد. گل گلوکسینا برای رشد، به نور کافی و ( نور غیر مستقیم در تابستان) و به آبدهی دو تا سه بار در هفته در گرمترین روزهای سال نیاز دارد.

Please wait while image is uploading...

9. گل ریگر بگونیا!

گل ریگر بگونیا از گل‌هایی است که احتمالا نام آن را تا کنون نشنیده‌اید اما از گل‌هایی زیبایی است که انتخاب آن را به عنوان گل آپارتمانی مناسب می‌کند. گل ریگر بگونیا رشد سریعی داشته و برخلاف بسیاری از گل‌های آپارتمانی،  گلدهی آن در زمستان بوده و دارای رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز می‌باشد.  

گل ریگر بگونیا مانند بسیاری از گل‌های آپارتمانی دیگر به محیط روشن و به نور غیر مستقیم احتیاج داشته و بهتر است برای تقویت خاک آن، از کودهای مایع استفاده کنید.

در نظر داشته باشید می‌توانید که برای مشاهده‌ و تهیه انواع کودهای مایع موجود در فروشگاه آنلاین کشاورزی بهاران، از اینجا وارد شوید.

Please wait while image is uploading...

 

 

10. گل بگونیا بال فرشته‌ای!

گل بگونیا بال فرشته‌ای نیز از گل‌های کمتر شناخته شده در ایران می‌باشد. بگونیا بال فرشته‌ای، گل‌های خوشه‌ای داشته و به علت داشتن شاخه‌ها و برگ‌های سبز، نقره‌ای و سرمه‌ای و شکوفه‌های خوشه‌ای قرمز، صورتی یا سفید به این اسم، نام گذاری شده است.

سخن آخر

استفاده از گل‌های آپارتمانی در محیط زندگی شخصی و محل کار با توجه به مزایای بی‌نظیری که دارد، یکی از انتخاب‌های مناسب برای تمام سبک‌های زندگی می‌باشد. در این مقاله سعی داشتیم با بررسی مزایای گل‌های آپارتمانی و معرفی زیباتریت آن‌ها، شما را برای خریدی بهتر راهنمایی کنیم. از همراهی شما متشکریم.

 

همچنین در نظر داشته باشید می‌توانید ادوات و تجهیزات گلخانه‌ای مورد نیاز موجود در فروشگاه آنلاین کشاورزی بهاران، از اینجا وارد شوید.

تاریخ انتشار : 1400/07/18 12:00:00 ق.ظ
مقالات مرتبط
 

روش‌های نگهداری کاکتوس...

معمولا وقتی از کاکتوس حرف میزنیم،بیشتر مردم تصویری از بیابان و درختچه ای استوانهای با دستانی خمیده ورو به آسمان و البته پر از تیغ در کنار یک سوارکار خسته در دشتهای غرب وحشیرا به یاد میآورند؛ در واقع این تصویری است کهدر ذهن مااز گیاه کاکتوس ثبت شده اس...

 

5 دلیل استفاده از کود اوره در رشد گیاهان...

بطور حتم تمامی مخلوقات در جهان هستی برای زندگی و ادامه روند رشد خود به موادی نیاز دارند که آنها را تقویت کرده و در این مسیر تکامل، آنها را حمایت کنند. موضوع مورد بحث در این مقاله گیاهان و مواد لازم برای رشد کردن آنها است. نور خورشید، مواد مغذی موجود ...

 

چیدمان پر انرژی گیاهان در محل زندگی و فنگ...

امروزه افراد بیشتر از هر زمان دیگری متوجه این موضوع شدهاند که چیدمان محیط، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و شدت احساسات خواهد داشت. نتیجهی مثبت توجه به چیدمان اشیا و وسایل در محیط، در نهایت به خود انسان برمیگردد و مزایای توجه به این موضوع و منطقی بودن صر...

 

رشد گیاهان با نور مصنوعی ...

رازهای ناگفته رشد گیاهان با نور مصنوعی گیاهان، منشا زندگی هستند. قدرت گیاهان به قدری زیاد است که دکتران معتقدند روزانه 30 تا 45 دقیقه باغبانی، میتواند به کنترل فشار خون کمک کند. اگر شما در خانههای آپارتمانی یا کمنور زندگی میکنید، نگهداری از گیاهان...