20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی

بهاران
تحویل اکسپرس
پرداخت امن
پشتیبانی
}
20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی

 

گیاهان آپارتمانی در دنیا و زندگی‌های امروزی نقش بسیار مفیدی دارند. برای کاهش استرس و بهبود در تمرکز می‌توانید از انواع مختلفی از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و حتی به راحتی هوای درون منزل یا محل کار خود را تصفیه کنید. یک گیاه آپارتمانی می‌تواند با تصفیه هوا احتمال آسیب‌های کبدی، بیماری‌های کلیوی و حتی سرطان را کاهش دهد. بنابراین گیاهان علاوه‌بر زیبایی و طراوتی که به زندگی شما می‌بخشند، می‌توانند به عنوان یک ناجی نیز عمل کنند. در اینجا قصد داریم به 20 گیاه آپارتمانی که در سلامتی شما نقش مهمی دارند، بپردازیم.

شما می‌توانید برای نگهداری و مراقبت بهتر از گیاهان آپارتمانی خود، از کودهای گیاهان خانگی فروشگاه آنلاین بهاران استفاده کنید.

معرفی انواع گیاه آپارتمانی برای سلامتی

تعداد بسیاری از این گیاهان وجود دارد که هرکدام شرایط نگهداری منحصربه‌فردی دارند، بنابراین قبل از خرید، از سازگاری آن‌ها با محیط زندگی خود مطمئن شده و سپس تصمیم به نگهداری و پرورش آن بگیرید.

 

1- گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم

تحقیقات نشان داده است که اسپاتی فیلوم در فیلتر کردن طیف وسیعی از مواد شیمیایی شما بسیار قوی عمل کرده و یک گیاه خانگی بی‌رقیب در این زمینه است. نگهداری این گیاه بسیار آسان بوده و ظاهری خیره کننده نیز دارد، لذا با خرید آن یک پکیج کامل را در اختیار خواهید داشت.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #1

 

2- گیاه آپارتمانی سانسوریا

یکی از گیاهانی که به کمترین نگهداری نیاز دارد، گیاه محبوب سانسوریا است که در طرح‌ها و حتی اندازه‌های مختلفی می‌توانید آن را تهیه کنید. اگر زمان‌های زیادی را از منزل خود دور هستید و نمی‌توانید مدام به گیاهان خود رسیدگی کنید، گیاه خانگی سانسوریا برای شما یک انتخاب شایسته است.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #3

 

3- گیاه آپارتمانی پتوس

پتوس نیز یکی از گیاهانی است که در تصفیه منوکسید کربن، بنزن و فرمالدئید موثر عمل کرده و سلامتی را به شما هدیه می‌کند. همچنین این گیاه رشدی سریع و نگهداری آسان دارد. بنابراین برای افرادی که در نگهداری گیاهان حرفه‌ای نیستند، گزینه‌ای عالی است.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #5

 

4- گیاه آپارتمانی ستاره سرخ

این گیاه خانگی جذاب برای شما معجزه می‌کند. در واقع ستاره سرخ می‌تواند تنها در 12 ساعت بیش از 80 درصد از VOCها را از هوا فیلتر کند. این گیاه محیط‌های بسیار مرطوب را دوست دارد و می‌تواند رشد خوبی در این مناطق داشته باشد.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #7

 

5- گیاه آپارتمانی نخل‌های خیزرانی

برگ‌های این گیاه خانگی یک منظره طبیعی بسیار چشم‌نواز را به فضای شما می‌دهد، در حالی که بی‌صدا بنزن، تری کلرواتلین و فرمالدئید را از هوای شما فیلتر می‌کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #9

 

6- گیاه آپارتمانی عشقه معمولی یا پاپیتال

این گیاه که به پیچک انگلیسی نیز شناخته می‌شود، ظاهری بسیار زیبا داشته و به نگهداری کمی نیاز دارد. در واقع با این گیاه می‌توانید یک اثر هنری خلق کرده و از آن لذت ببرید.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #11

 

7- گیاه آپارتمانی گندمی

گیاه خانگی گندمی به یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی در دنیای مدرن تبدیل شده است. به نظر می‌رسد با توجه به نگهداری کم و آسان و همچنین غیرسمی بودن این گیاه، این محبوبیت دو چندان شده است. ضمن اینکه گیاه گندمی نیز در فیلتر مواد سمی هوا به خوبی عمل می‌کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #13

 

8- گیاه آپارتمانی سرخس برگ شمشیری

سرخس برگ شمشیری به رطوبت بالایی نیاز داشته و رشد بسیار سریعی نیز دارد. در واقع شما می‌توانید آن را از ریشه‌ها به تعداد بسیار زیادی تبدیل کرده و فضای خود را به یک دنیای کوچک ژوراسیک تبدیل کنید.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #15

 

9- گیاه آپارتمانی آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا می‌تواند به عنوان یک گیاه خانگی عالی در منزل شما قرار گیرد، البته آن‌ها به نور خورشید زیادی نیاز دارند، لذا آلوئه‌ورا خود را در مکانی قرار دهید که بتواند نور مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشد. این گیاه علاوه‌بر تصفیه هوا در درمان انواع سوختگی‌ها نیز به شما می‌تواند، کمک کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #17

 

10- گیاه آپارتمانی آگلونما

یکی از محبوب‌ترین گیاهان خانگی در سراسر دنیا، آگلونما است که به نور چندان زیادی نیز نیاز ندارد. در مطالعات هوای پاک ناسا، از گیاه خانگی آگلونما به عنوان ثروت سلامتی یاد شده است.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #19

 

11- گیاه آپارتمانی نخل راپیس

این گیاه برای افرادی که از مواد ضدعفونی کننده بسیار استفاده می‌کنند، گزینه‌ای ایده‌آل است. در واقع این گیاه می‌تواند به حذف تمامی آمونیاک سمی موجود در آپارتمان شما کمک کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #21

 

12- گیاه آپارتمانی بنژامین یا انجیر برگ ریز

مراقبت از این گیاه خانگی بسیار آسان بوده و در فیلتر کردن فرمالدئیدها نیز به خوبی عمل می‌کند. اما در صورتی که سیستم ایمنی حساسی دارید، ممکن است انتخاب خوبی برای شما نباشد.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #23

 

13- گیاه آپارتمانی فیکوس

اگر به دنبال یک گیاه برای تضمین سلامتی خود هستید که رشد خوبی نیز داشته باشد، فیکوس بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این گیاه دارای برگ‌های چرمی و پهن است و زیبایی خارق‌العاده‌ای به فضای شما می‌بخشد.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #25

 

14- گیاه آپارتمانی آنتوریوم

یک آنتوریوم با رنگ‌های بسیار جذابی که دارد، می‌تواند زندگی و شادابی را به هر اتاقی تزریق کند. این گیاه خانگی نقش بسیار موثری در سلامتی شما دارد و در عین حال ظاهری بسیار سلطنتی به منزل شما می‌بخشد.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #27

 

15- گیاه آپارتمانی گل داوودی

اگر دوست دارید گیاهی در منزل خود داشته باشید که گل‌های بسیار زیبایی نیز داشته باشد، گل داوودی یک انتخاب عالی است. نگهداری از آن‌ها ساده بوده و به تصفیه هوا نیز کمک می‌کنند. در واقع علاوه‌بر زیبایی تنفسی سالم را نیز به همراه دارند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #29

 

16- گیاه آپارتمانی ارکیده

هرچند که گل ارکیده نیاز به مراقبت و نگهداری خاص خود دارد، اما یک گیاه مقاوم بوده که سلامتی را نیز از طریق فیلتر سموم در هوا برای شما به همراه دارد. ضمن اینکه این گیاه گل‌هایی بسیار زیبا و ماندگار دارد و فضای شما بسیار رمانتیک می‌کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #31

 

17- گیاه آپارتمانی آناناس

گیاه آناناس هیچ‌گونه سمی را از هوا منزل شما تصفیه نمی‌کند، اما مطالعاتی که توسط ناسا صورت گرفته است، نشان می‌دهد که این گیاه اکسیژن بسیار زیادی تولید می‌کند و کیفیت خواب را بالا برده و می‌تواند به خروپف شما پایان دهد. این گیاه خانگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند با آبیاری بسیار کمی نیز زنده بماند، اما به سرما شدید، حساسیت دارد.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #33

 

18- گیاه آپارتمانی یاس

این گیاه زیبا می‌تواند آرامش را برای شما به همراه داشته و استرس را تا حد زیادی کاهش دهد. ضمن اینکه یاس می‌تواند حتی سیستم ایمنی بدن را بالا برده و به سلامتی شما کمک بزرگی کند.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #35

 

19- گیاه آپارتمانی رزماری

رزماری یکی دیگر از گیاهانی است که می‌توانید در آپارتمان خود نگهداری کنید. این گیاه خانگی خاصیت‌های بسیاری دارد و برای کاهش دردهای عضلانی بسیار مفید است. ضمن اینکه از این گیاه می‌توانید در پخت غذاهای خود نیز استفاده کنید.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #37

 

20-گیاه آپارتمانی اسطوخودوس

این گیاه زیبا برای کاهش استرس و اضطراب شما مفید بوده و از آن حتی به صورت جوشانده نیز می‌توانید استفاده کنید.

 

20 گیاه آپارتمانی مفید برای بهبود سلامتی #39

 

گیاهان آپارتمانی معجزه‌گر

این روزها یک گیاه آپارتمانی تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه از انواع مختلف آن‌ها برای تصفیه هوا، بالا بردن سیستم ایمنی بدن و... نیز می‌توان بهره‌مند شد. هر گیاه نیاز به شرایط و نگهداری خاص خود دارد که قبل از خرید و تهیه آن‌ها می‌توانید این موارد را مورد بررسی قرار داده و گیاهی را انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد. البته فراموش نکنید که هر گیاه به مواد مغذی، کود و دیگر موارد این چنینی نیز نیاز دارد، شما می‌توانید انواع کود برای گیاهان خانگی از فروشگاه آنلاین بهاران خریداری کنید. برای آگاهی بیشتر از فواید نگهداری گل و گیاه در خانه میتوانید مطلب "فواید باورنکردنی گیاهان زینتی در محل زندگی" را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید از فروشگاه آنلاین بهاران به خرید بذر انواع گیاهان بپردازید.

 

 

تاریخ انتشار : 1400/12/08 12:00:00 ق.ظ
مقالات مرتبط
 

نیازهای گیاهان در هر مرحله از رشد...

همه ما دستکم در محیط اطرافمان چه در خانه چه در محل کار گیاهان زیادی را میبینیم یا نگهداری میکنیم. اما شاید اکثرمان از نحوه و چونگی دقیق نگهداری از گیاه مطلع نباشیم و تصور کنیم که تمام گیاهان به یکشکل و شیوه نگهداری میشوند. اما باید گفت این تصور بسیار...

 

چه گیاهانی هوا را تصفیه می‌کنند؟...

زندگی در شهرهای بزرگ و پیشرفت روزافزون تکنولوژی و گسترش انواع کارخانهها حتی تا نزدیکی مناطق مسکونی؛ باعث افزایش آلودگیهای محیطی شده است. در این مقاله با هم به این موضوع میپردازیم که اصلا تصفیهی هواچه اهمیتی دارد، چه محیطهایی نیاز به تصفیه هوا دار...

 

علت زرد شدن و ریزش برگ بونسای چیست؟ + راه...

گیاه بونسای، درختچهای زیبا که هنر پرورش آن قدمتی 2700 ساله دارد و در لغت به معنای کاشت درخت در سینی است. در هنر پرورش بونسای نمونههای کوچک و مینیاتوری درختان پرورش دادهمیشود. پرورش و نگهداری بونسای نیاز به رعایت اصول ویژهای دارد و درصورتی که بهدرستی ...

 

تاثیر گیاهان و فنگ شویی...

فنگ شویی میگوید از گیاهان گلخانهای در فضای خانه استفاده کنید چون طبیعت همیشه حس خوبی به شما میدهد. فنگ شویی علم ایجاد محیط است که بخشی از طبیعت را در زندگی ما به ارمغان می آورد. محیط منزل از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که خانه محل دریافت حس راحتی و...