باغبانی و کشاورزی

10 مورد از بهترین و پرسودترین بذر کشاورزی برای کاشت

بهترین و پرسودترین بذر کشاورزی برای کاشت

کشاورزی از زمان‌های گذشته یکی از بهترین و پرسودترین شغل‌های در بین مردم بوده است. امروزه نیز کاشت و تولید بسیاری از محصولات کشاورزی یکی از پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها به شمار می‌رود. دلیل این امر اولویت مصرف مواد غذایی برای انسان است که اهمیت بسیار زیادی دارد. بذر کشاورزی برخی از محصولات و گیاهان دارویی تقاضای بیشتری دارند و از این رو کاشت بذر کشاورزی آن‌ها سود زیادی را برای کشاورزان به ارمغان می‌آورد.

از سوی دیگر برخی از کشاورزان مایل‌اند محصولاتی را پرورش دهند که محصولاتشان در کوتاه‌ترین زمین به ثمر برسند و بازدهی سریعی داشته باشند تا بتوانند به سرعت کسب درآمد کنند. در ادامه این مقاله با معرفی ۱۰ مورد از بهترین بذرهای پرسود کشاورزی برای کاشت با ما همراه باشید.

در نظر داشته باشید برای تهیه انواع بذر می‌توانید از طریق فروشگاه کشاورزی آنلاین بهاران اقدام کنید.

بهترین و پرسودترین بذرهای کشاورزی و گلخانه‌ای

به طور کلی محصولات گلخانه‌ای از دسته محصولاتی هستند که روند رشد راحت و سریعی دارند و برای پرورش آن‌ها به سرمایه زیادی احتیاج نیست. این محصولات طیف گسترده‌ای از محصولات کشاورزی به شمار می‌روند که شامل مواردی نظیر گوجه، خیار، فلفل‌دلمه‌ای، بادمجان، کدو و … است. این نوع محصولات علاوه بر بازارهای داخلی برای صادرات نیز بسیار مناسب و پرسود هستند. اگر محصولات خود را باکیفیت پرورش دهید می‌توانید آن‌ها را برای صادرات به کشورهای دیگر ارسال کنید و درآمد خوبی را به دست بیاورید. در ادامه با برخی از بذرهای کشاورزی پرسود آشنا می‌شویم.

 • بذر فلفل سبز

بذر کشاورزی فلفل سبز که به فلفل شیرین نیز معروف است به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین بذرها شناخته می‌شود. چرا که از این محصول در بسیاری از مواد غذایی به کار برده می‌شود و محبوبیت زیادی بین مردم دارد. بذر فلفل سبز در ماه خرداد به ثمر می‌رسد و تا آخر فصل پاییز محصول می‌دهد. به‌طورکلی کاشت بذر کشاورزی این محصول زمین بزرگی نمی‌خواهد و حتی در یک جعبه یا گلدان نیز می‌توان آن را کاشت.

می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله‌ی “شرایط کاشت فلفل قلمی شیرین” را مطالعه کنید.

 • پرورش قارچ

از دیگر محصولات کشاورزی گلخانه‌ای می‌توان به پرورش قارچ اشاره کرد. به‌طورکلی قارچ‌های خوراکی از پرمصرف‌ترین و محبوب‌ترین محصولات غذایی به شمار می‌روند و در بسیاری از غذاهای محبوب وجود دارند. برای راه‌اندازی گلخانه مناسب پرورش قارچ به مقداری سرمایه نیاز دارید اما پس از راه‌اندازی آن سود بسیار خوبی کسب خواهید کرد.

 • کشت توت‌فرنگی

توت‌فرنگی نیز یک بذر کشاورزی پرسود به شمار می‌رود. چرا که توت‌فرنگی از میوه‌های گران و محبوب فصل بهار و تابستان است. به بیانی دقیق‌تر این محصول علاوه بر داشتن تقاضای بالا از جانب مردم، قیمت بسیار بالایی نیز دارد و به همین جهت کاشت توت‌فرنگی سود زیادی را با خود به همراه دارد. به طور کلی در گلخانه می‌توان یک و نیم برابر زمین‌های کشاورزی توت‌فرنگی کشت کرد. تنها کافی است گلخانه از سیستم تهویه و شرایط دمایی مناسبی برخوردار باشد. چرا که توت‌فرنگی میوه‌های بسیار حساسی هستند و با تغییر دما واکنش سریعی نشان می‌دهند.

مقاله‌ی پیشنهادی برای مطالعه:

لازم به ذکر است که همان گونه که می‌دانید زعفران نیز یک گیاه ارزشمند، محبوب و گران است. کشور ایران نیز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های جهان به شمار می‌رود. ازاین‌رو شما نیز می‌توانید با کاشت بذر کشاورزی زعفران در زمین‌های کشاورزی سود زیادی کسب کنید و حتی آن‌ها را به کشورهای دیگر صادر کنید. به‌طورکلی زعفران یکی از خوش‌طعم‌ترین ادویه‌های موجود است که با دم کردن آن عطر و بوی خاصی به غذا می‌توان بخشید. از این رو این محصول همیشه یکی از پرفروش‌ترین محصولات کشاورزی به شمار می‌رود که روند کاشت نسبتاً آسانی نیز دارد.

در ارتباط با زعفران، مطالعه‌ی مقالات زیر می‌تواند به شما کمک کند:

کاشت فلفل‌دلمه‌ای

فلفل‌دلمه‌ای نیز جزو پرسودترین محصولات کشاورزی به‌حساب می‌آید. با کاشت بذر کشاورزی فلفل‌دلمه‌ای و فروش آن درآمد بسیار خوبی را به دست می‌آورید. این محصول نیز به فضای بزرگی برای رشد نیاز ندارد و شما می‌توانید به‌راحتی در یک مکان کوچک مانند جعبه موز آن‌ها را به‌خوبی پرورش دهید.

10 مورد از بهترین و پرسودترین بذر کشاورزی برای کاشت #1

کاشت خیار

خیار نیز یک میوه پرمصرف است که غالباً آن را در بیشتر سال‌ها و ظرف میوه در مجالس مشاهده می‌کنیم. این محصول کشاورزی نیز تقاضای بسیار بالایی دارد و کاشت آن سود زیادی را به همراه خواهد داشت.

مقاله‌ی پیشنهادی برای مطالعه: شرایط کاشت بذر خیار گلخانه‌ای

کشت گیاهان دارویی و سبزیجات

یکی از سودآورترین محصولات بذر کشاورزی گیاهان دارویی و سبزیجات است. اغلب سبزیجات برگ‌دار به یک‌شکل و روش رشد می‌کنند. سبزیجات به‌این‌علت که در بسیاری از غذاها و سالادها مورد مصرف قرار می‌گیرد سود زیادی را به همراه خواهند داشت. می‌توانید از نحوه کاشت سبزیجات به‌ویژه سبزیجات کوچک و پرمصرف مانند گشنیز، جعفری، پونه، ریحان، شاهی و … اطلاعات کسب کنید و سپس برای کاشت بذر آن‌ها اقدام کنید.

کاشت بذر به‌لیمو

گیاه به‌لیمو به‌اندازه ۱.۵ تا ۲ متر رشد می‌کند و در برخی از موارد به ۳ متر نیز می‌رسد. این گیاه در برابر سرما مقاوم است. تنها ۱۵ روز بعد از کاشت آن ریشه می‌زند و از سال دوم کشت بیش از ۳ یا ۴ بار محصول می‌دهد. به همین دلیل جزو محصولات پربازده کشاورزی به شمار می‌رود که می‌تواند سود زیادی برایتان رقم بزند.

پرورش و کشت گوجه‌فرنگی

بی شک گوجه‌فرنگی از یکی از پرمصرف‌ترین محصولات کشاورزی در ایران به شمار می‌رود. اگر کشاورزی بتواند در فصل نبودن و کمیاب بودم گوجه‌فرنگی آن را پرورش دهد سود کلانی به دست خواهد آورد. کاشت بذر کشاورزی گوجه‌فرنگی و نگهداری از آن روش خاص خود را دارد اما روش پیچیده و سختی نیست و به‌راحتی می‌توان آن را فراگرفت.

کاشت برنج

لازم به گفتن نیست که مصرف برنج در بین خانواده‌های ایرانی به چه میزان است. این محصول همیشه یکی از پرمصرف‌ترین مواد غذایی و محصول کشاورزی به شمار می‌رود که درآمد خوبی برای کشاورزان به ثمر می‌رساند. البته کاشت و پرورش برنج کمی سخت‌تر از موارد قبلی است اما به همان میزان بازدهی خوبی دارد.

10 مورد از بهترین و پرسودترین بذر کشاورزی برای کاشت #3

سایر پرسودترین بذرهای کشاورزی

 • گندم
 • چای
 • نیشکر
 • پسته
 • درختچه
 • گیاهان زینتی
 • گیاهان دارویی
 • آلوئه‌ورا
 • و …

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید بذر کشاورزی برخی از محصولات غذایی بسیار سودآور است و درآمد بسیار خوبی را برای کشاورزان به همراه خواهد داشت. در این مقاله با ۱۰ مورد از پرسودترین بذرهای کشاورزی و گلخانه‌ای آشنا شدید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید بذر کشاورزی باکیفیت بالا و قیمتی مناسب به وب‌سایت فروشگاه آنلاین بهاران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *